بهترین مطالب روز اینترنت ، ایران و جهان

اللهم عجل لولیك الفجر و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

12189 روز از ربودن امام صدر در لیبی می گذرد

آرشیو موضوعی

آرشیو

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

حکم بازداشت معمر قذافی


پلیس بین الملل
(اینترپل) علیه معمر قذافی و پانزده تن از افراد نزدیک وی حکم بازداشت صادر کرد.

به گزارش پورتال خبری البرز به نقل از شبکه خبری العالم ، نیروهای قذافی با بمباران شدید شهر الزاویه ، شمار زیادی از مردم را به خاک و خون کشیدند.
نیروهای قدافی با شلیک های بی هدف با استفاده از سلاح های سنگین به کشتار وسیع مردم و معترضان روی آورده اند و همچنین از رسیدن آمبولانس برای کمک به مجروحان جلوگیری می کنند.
در همین حال خبرگزاری فرانسه به نقل از تلویزیون لیبی اعلام کرد که نیروهای قذافی شهر الزاویه در 60 کیلومتری طرابلس را پس گرفته اند.
شبکه یک تلویزیون فرانسه اعلام کرد که بخش اعظم شهر به دست نیروهای قذافی افتاده و رییس مخالفان قذافی حسین بربوک و معاونش کشته و شماری زخمی شده اند.
بر اساس این خبر نیروهای مخالف دولت 31 تانک، 19 نفربر، 45 ضدهوایی و سلاح های دیگری را به نیروهایی قذافی تحویل داده اند.

زندگی نامه دارن شان

نام حقیقی دارن شان ، دارن آشاونسی است. اگرچه ایرلندی است اما در یك بیمارستان در لندن به نام سنت توماس ؛در روز دوم جولای سال1972 متولد شده است.(در طول رودی كه از كنار پارلمان در وست مینستر میگذرد)كه تاحدودی بیانگر علاقه مفرط او به خون آشامان است.اودر جنوب شرقی لندن زندگی میكرد.نزدیك به قلعه الفنت و آغاز تحصیلاتش به اوایل سن سه سالگیش در مدرسه انگلیسی مارتیر بازمیگردد(از آنجاكه بچه سر به هوا و بازیگوشی بود هیچگونه تجربه ای از پیش دبستانی نداشت!) . در سن شش سالگی همراه با والدینش و برادر كوچكترش به شهر لایمریك در ایرلند نقل مكان كرد و از آن زمان به بعد در همین جا ساكن است. (با این وجود هیچگاه لهجه لندنیش را از دست نداد‌!) . او به مدرسه آسكیتون ،جایی كه مادرش در آنجا معلم بود رفت و بعد از آن به مدرسه دومش یعنی كالج كاپسوود در"پالاس كنری"رفت.سپسبه لندن برگشت تا در رشته جامعه شناسی تحصیل كند و به این منظور به كالج "روهمپتون" رفت و سپس به مدت دو سال برای یك شركت تلویزیونی در لایمریك به كار پرداخت یعنی دقیقأ قبل از اینكه به صورت تمام وقت به شغل نویسندگی بپردازد.
اگرچه دارن همیشه می خواست نویسنده شوداما این فقط مربوط به سنین نوجوانیش میشده كه اوقات فراغتش را برای تفریح به نوشتن اختصاص میداده است. (قبل از آن داستان نوشتن برای دارن منحصر به تكالیف مدرسه میشده است.) او اولین ماشین تایپش رارا در سن 14 سالگی خریداری كرد و پس از آن هیچگاه به نوشتن داستان های كوتاه و كمیك و شروع های غلط برای داستان های متعددی كه بی پایان ماندند، نپرداخت .
او طعم اولین موفقیت ادبیش را در سن 15 سالگی چشید هنگامی كه با یك داستان خنده دار اما ترسناك با عنوان" روزی در مورگو " در یك مسابقه تلویزیونی داستان نویسی در ایرلند دوم شد.
دارن 17 ساله بود كه اولین رمانش با عنوان "جست و جوی خاموش " را به پایان رساند(داستانی بین ترمیناتور و برج تاریك اثر استفن كینگ)اگرچه این داستان هیچگاه چاپ نشد اما تجربه خوبی برای دارن بود و اورا مجبور كرد كه بیشتر و بیشتر بر روی داستانهایی كه در سالهای بعدی نوشت متمركز شود و اینكه داستان كوتاه را ترك كند. در طول سال های یعد بین كلاسهای كالجو زمان كارش ،در یك ساندویچ فروشی كار می كرد و به طور متوسط هر سال یك كتاب مینوشت البته با موضوعات قطرها وانواع و اقسام متفاوت .
وقتی كه او به طور تمام وقت شغل نویسندگی را انتخاب كرد ، آمارش حتی به 5 تا 6 كتاب در سال هم ارتقا یافت(البته در سال های بعد دوباره به 2تا حداكثر سه كتاب در سال تنزّل یافت كه این امر به خاطر سفرهای متعددی بود كه برای سامان دادن به فروش كتابهایش در سرتاسر جهان انجام میداد).
مخاطب تمامی این آثار بزرگسالان بودند و اگرچه دارن بیشتر دوست داشت تا برای بجه ها كتاب بنویسد اما او همچنان به خود به عنوان یك نویسنده برای بزرگسالان می نگریست .در واقع اولین كتاب دارن برای بزرگسالان و با نام حقیقی او یعنی دارن اشاونسی چاپ شد . عنوان مسخره و دیوانه وار" آیوامارسا " توسّط انتشارات اریون خریداری شد و در فوریه سال 1999 به چاپ رسید . داستانی ترسناك ، رمزآلود كهچیزی بین داستانهای پدرخوانده اثر ماریو پوزو "شب زندگی مرگ" . از " آیوامارسا " به خوبی یاد شد امّا متأسّفانه با فروش چندان خوبی مواجه نشد .برای این كتاب دنباله ای با نام " جهنّم است " نوشته شد كه در در فوریه 2000به چاپ رسید و اگرچهكتابی بهتر از " آیوامارسا " بود ولی فروشش حتی از كتاب اولی هم كمتر بود.
آن رویداد می توانست پایانی برای نویسندگی دارن باشد امّا ....
در ژانویه 2000اولین كتاب او برای كودكان با نام " سیرك عجایب "( كه دارن آن را برای تفریح نوشته بود ) در فاصله زمانی، بین انتشار دو كتابی كه برای بزرگسالان نوشته بود، منتشر شد . اولین كتاب ازاین مجموعه كه ماجراهای دارن شان نام گرفت (اما در آمریكا آن را با نام سیرك عجایب می شناسند‌)،به شدت توجه رسانه ها و مخاطبان را جلب كرد به خصوص زمانی كه امتیازساخت فیلم از روی دوكتاب اول این مجموعه به وارنر بروس واگذار شد . در یك چشم به هم زدن با شغلش اعتبار كافی را به دست آورد امّا به عنوان یك نویسنده كودكان نه نویسنده بزرگسالان !
در طول 5 سال بعدی دارن شان 12 كتاب كامل درباره خون آشام ها نوشت . سپس به سرعت ماجراهای ترسناك و خونآشامیش را با " دموناتا "(در ایران مبارزه با شیاطین) ، یعنی مجموعه ای درباره شیاطین، كه 10 كتاب كامل را خواهد داشت ،ادامه داد . در آغاز سال 2006 ،كتاب های دارن در همه قاره ها در حال فروش بودند ... در 30 كشور (البته نسخه های غیر قانونی هم حداكثر در یك كشور وجود داستند كه آن را نادیده می گیریم ) -----احتمالأ منظورشان ایران بوده است ! ---- و به بیش از 20 زبان هم ترجمه شده اند و بهترین فروش برای كتاب های كودكان را در آمریكا، انگلیس،ایرلند،هلند،نروژ و سایر كشورها را به خود اختصاص داده اند و همچنین بهترین فروش كتاب بزرگسالان در ژاپن،مجارستان،تایوان،مربوط به ماجراهای دارن شان است به طور كلی 10 میلیون نسخه از آنها در سراسر دنیا به فروش رفته است .
وارنر بروس در حقیقت هیچگاه فیلمی از روی كتاب های دارن نساخت بنابراین امتیاز ساخت فیلم برای مدّت كوتاهی دوباره به دارن برگشت . سپس در ژانوبه سال 2005، به دنبال اظهار علاقه چندین استدیو ،دارن حقوق ساخت فیلم را به كمپانی یونیورسال فروخت . فیلمنامه نویس برنده جایزه اسكار، "برایان هلگلند" موظف به نوشتن فیلمنامه برای سه كتاب اول مجموعه ماجرا های دارن شان شده است و تهیه كننده فیلم،"لورن دانر"كه تهیه كنندگی فیلم مردان ایكس(X-Men) را بر عهده داشته است خواهد بود . بنابراین زمانی كه مجموعه تمام شده باشد همچنان" ماجراهای دارن شان " زنده خواهد بود. و در ضمن هنوز كتابهای زیادی از سری " دموناتا " پیش روست ! لابد می پرسید بعد از آن چه؟ خوب ، بیایید فقط بگوییم او هنوز یك یا دو موضوع پوشیده دیگر برای نوشتن دارد .
دارن، مجموعه ای از هزاران فیلم در خانه دارد و همچنین تعداد زیادی كتاب داستان و كتاب كارتونی مطالعه می كند و علاقه زیادی به جمع آوری آثار هنری اصل دارد. سایركارهای موردعلاقه او شامل پیاده روی های طولانی،تماشای فوتبال (تیم های مورد علاقه او تاتنهام هاتسپر و تیم ملی ایرلند است)،گوش دادن به موسیقی پاپ و راك،مسافرت به دور دنیا و خیال پردازی برای پیدا كردن راه های جدید برای ترساندن خواننده هاست.

پیامک های جدید عشقولانه

به من گفتی پر از آینده باشم / تو رفتی همچنان در خنده باشم /

تو دریای منی ، من ماهی تو / جدا از تو نباید زنده باشم .

++++++++++++++++++++++++++++++++

اگر یاد گلی کردی نگاهی بر رخ خود کن /

اگر یاد خزان کردی نگاهی جانب ما کن .
بقیه در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب

بازی‌ 'تسخیر لانه جاسوسی' وارد بازار آمریکا می شود

بازی رایانه ای حوادث روزهای اول انقلاب، به خصوص مسائل مربوط به تسخیر لانه جاسوسی، توسط یک بازی‌ساز ایرانی‌ الاصل ساکن آمریکا ساخته می‌شود
 

به گزارش مشرق، سازنده بازی معروف Grand Theft Auto به ساخت بازی‌ای رایانه ای در مورد انقلاب اسلامی ایران روی آورد.
نوید خوانساری، کارگردان، تولیدکننده، و نویسنده بازی Grand Theft Auto، در مصاحبه با راشا تودی بیان داشته است: «بازی‌های رایانه‌ای بازتابی از دنیای واقعی می‌باشند و واقعاً فرقی نمی‌کند که آنچه فرد می‌گوید خوب است یا بد. این امر بستگی به دیدگاه فرد دارد». خوانساری در حال حاضر بر روی یک بازی جدید در مورد انقلاب ایران و حوادث مربوط به گروگان‌گیری سفارت آمریکا در آن زمان کار می‌کند. نام این بازی «بازی 1979» عنوان شده است.
وی در این مصاحبه اشاره چندانی به جزئیات بازی نکرد و فقط اشاره کرد که در این بازی هشت الی ده نقش مختلف وجود دارد و در ابتدا بازی با یک شخصیت ایرانیِ زادة آمریکا شروع می‌شود که در سفارت آمریکا به عنوان مترجم کار می‌کند و قصد دارد گروگان‌ها را نجات دهد.
هرچند که ظاهرا این بازی با دید سیاه و سفید ساخته نشده، اما پس از ساخت بازی باید دید که کفه روایت آمریکایی این واقعه تاریخی بزرگ سنگین تر در نظر گرفته شده یا روایت ایرانی از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا.

اعتراف قذافی به حضور امام موسی صدر در لیبی

رژیم لیبی عامدانه در مورد پرونده امام موسی صدر دروغ پراکنی می کند.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، شبکه تلویزیونی المنار فیلمی از معمر قذافی در اختیار دارد که اعتراف می کند امام موسی صدر از لیبی خارج نشده است. قذافی گفت: این شخص ناپدید شد و کسی نمی داند چگونه ناپدید شد، ای کاش می دانستیم مسوولیت این قضیه بر عهده کیست، از یک سو ما او را از دست دادیم و از سوی دیگر وجهه لیبی لکه دار شد به این معنا که ما او را به لیبی دعوت کردیم و او دعوت ما را پذیرفت و به لیبی امد و ناپدید شد در لیبی ناپدید شد در این میان کسی می خواهد ابرو و اعتبار لیبی را خدشه دار کند.

بنابراین گزارش، این اعتراف قذافی که در بیش از بیست و پنج سال پیش انجام شد زمینه را برای صدور کیفرخواستی به این شرح فراهم کرد: وقایعی که در زمان دیدار امام موسی صدر از لیبی رخ داد خصوصا خروج او از هتل شاطی برای دیدار قذافی و بازنگشتن او به هتل ، تحقیقات قضایی ایتالیا که مستند به بیش از سیزده شاهد است که این شاهدان از ماموران امنیتی فرودگاه ، کارکنان هتل هالیدی این و شرکت هواپیمایی ایتالیا همگی شهادت دادند که شخصی با مشخصات امام موسی صدر وارد ایتالیا نشده است نشانگر دست داشتن مسئولان لیبیایی در ربودن امام موسی صدر بود.

به علاوه در میان مطالبی که شاهدان لیبیایی گفته اند تناقض وجود دارد مانند شهادت احمد الحطاب که گفته بود معاملات امام موسی صدر به سرعت انجام شد زیرا هواپیما می خواست به زودی پرواز کند که بعدا مشخص شد هواپیمای مذکور با تاخیر یک ساعت از زمین بلند شد.

گذشته از اینها دستکاری گذرنامه هایی که در هتلی در ایتالیا پیدا شد و به ویژه تصاویری که دوباره به گذرنامه الصاق شده بود و مهر روی عکس با مهر گذرنامه مطابقت نداشت. و دیگر اینکه دستیابی به وسایل مخصوص امام موسی صدر که به صورت اتفاقی در میان انها ساعت مچی امام موسی صدر که شیشه اش شکسته شده بود و بند ان باز شده بود قرار داشت همه و همه نشانگر دخالت لیبیایی ها در این قضیه بوده است.

این وقایع و موارد دیگر باعث صدور کیفر خواست درباره قذافی و تعدادی از مسوولان برجسته رژیم قذافی از جمله «عبدالسلام جلود» و «محمد ولد داده» و دیگران شد، علاوه بر این دستگاه قضایی لبنان برای جلب این افراد حکم جلب سیار صادر کرد علاوه بر این تمیز سعید میرزا دادستان کل لبنان از اینتر پل خواست تا برای متهمان این پرونده پس از گذشت سی سال از صدور کیفر خواست حکم جلب متهمان را صدر کند.

اشعار کودکانه

آنچه پیش رو دارید ، مجموعه ای است گرد آوری شده از زیباترین اشعار کودکان که توسط بهترین نویسندگان و شعرای معاصر ، سروده شده است . بزرگانی نظیر : جعفر ابراهیمی (شاهد) ، عباس یمینی شریف ، افسانه شعبان نژاد ، ناصرکشاورز ، رودابه حمزه ای ، اسدالله شعبانی ، شکوه قاسم نیا ، افشین اعلاء و ... که همگی در زمینه ی کارهای فرهنگی کودکان و نوجوانان ، فعالیتی چشمگیر داشته اند .
ضمنا چند شعر هم از یک دبستان فرانسوی در مجموعه قرار دارد که به نوبه ی خود اشعار زیبایی می باشند .دانلود رایگان نسخه pdf کتاب از سایت رپید شیر

طراحی های زیبا از مرتضی کاتوزیان

 طراحی های زیبا از مرتضی کاتوزیان Www.Pix98.CoM
بقیه در ادمه مطلب ...


 

ادامه مطلب

دانلود کتاب منم کوروش ، شهریار روشنائی ها

نام کتاب : منم کوروش  ، شهریار روشنائی ها
نویسنده : سید علی صالحی

توضیحات : این کتاب نتیجه ی باز خوانی الواح و کتیبه های کهن بویژه سنگ نوشته های دوره ی هخامنشی است که توسط سید علی صالحی بازسرائی شده. کوروش مصلح ترین و دانا ترین رهبر ایران باستان است...این مجموعه متشکل از 4 منشور کوروش هخامنشی به نامهای 1.منشور پارسوماش 2.منشور پرشیا 3.منشور شوشیانا و 4.منشور پاسارگاد است.


دانلود رایگان نسخه pdf کتاب از سایت مدیا فایر

اطلس تاریخ ایران

نام کتاب : اطلس تاریخ ایران
نویسنده : -----------------


توضیحات : کلیات تاریخ ایران قبل از میلاد مسیح و بعد از میلاد مسیح


دانلود رایگان نسخه pdf کتاب از سایت مدیا فایر

نخست وزیر دولت موقت تونس استعفا داد

نخست وزیر دولت موقت تونس استعفا داد
همشهری آنلاین:
همزمان با ادامه اعتراضات مردمی علیه دولت انتقالی تونس و کشته شدن 3 نفر در اعتراضات روز گذشته، "محمد الغنونشی " مجبور به کناره‌گیری از قدرت شد

به گزارش فارس، محمد الغنوشی رئیس دولت انتقالی در تونس همزمان با اعتراضات مردمی در این کشور دقایقی قبل از سمت خود استعفا داد.

الغنوشی در نشست خبری که در شهر تونس برگزار شد، با بیان اینکه تلاش های گسترده‌ای برای به شکست کشاندن اقدامات دولت وجود دارد، تصریح کرد که از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

وی تاکید کرد که تونس برای رسیدن به دموکراسی نیاز به زمان دارد و استعفایش در شرایط کنونی برای کشور ضروری بوده است.

نخست وزیر دولت موقت تونس مدعی شد که پس از خروج زین العابدین بن علی رئیس جمهور مخلوع تونس، قبول مسئولیت کرده تا جلوی خونریزی‌ها در داخل کشور را بگیرد.

در تظاهرات و درگیری‌ها میان مردم انقلابی و نیروهای امنیتی تونس در روز گذشته دست‌کم سه نفر از معترضان کشته شدند و این در حالی است که معترضان تاکید کردند اعتراضات مردمی در میدان القصبه در نزدیکی مقر دولت در پایتخت تا ساقط کردن دولت موقت محمد الغنوشی ادامه دارد.

الغنوشی نخست وزیر دولت زین العابدین بن علی بود که پس از فرار بن علی به عربستان زمام امور را در کشور برعهده گرفت ولی مردم انقلابی تونس او را عامل بن علی می‌داستند و خواستار سرنگونی حکومت‌های وی بودند.

 
 • تعداد صفحات :2
 • 1  
 • 2  
 

درباره وبلاگ

و‌إِن یَكادُ الّذینَ كَفَروا لَیُزلِقونَكَ بِأَبصـرِهِم لَمّا سَمِعُوا الذِّكرَ و یَقولونَ إِنَّهُ لَمَجنونٌ و مَا هُوَ إِلاّ ذِكرٌ لِلعَـلَمین
مدیر وبلاگ : سعید

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

 • فعالیت وبلاگ را در چه حد می بینید؟


نویسندگان

مترجم سایت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic